Apie

Lailūnų kaimo bendruomenė dalyvaudama projekte „Prisijungusi Lietuva“ laimėjo bendruomenių įtinklinimo projekto konkursą. Sukūrus šią f/b grupę sieksime, kad mūsų gana aktyvi Lailūnų kaimo bendruomenė , kai kurias veiklas galėtų atlikti ne tik bendruomenėje. Tai būtu puiki galimybė bendruomenės nariams nuotoliniu būdu, t. y. namuose, kartu su kitais bendruomenės nariais dalintis savo mintimis, įdėjomis. Pagal projektą vykdysime tris edukacijas nuotoliniu būdu, jos eigą filmuosime ir tiesiogiai transliuosime internetu. Visiems, kurie aktyviai dalyvaus veiklose, bus įteikti prizai. Veiklos prasidės artimiausiu laiku, sekite grupės naujienas

Naujoji interneto svetainė

Lailūnų kaimo bendruomenė nuo 2008 metų turėjo internetinę svetainę. Dėl lėšų stygiaus ji buvo uždaryta, o dabar atsinaujina ir pristato naująją interneto svetainę. Struktūriškai svetainė sukurta taip, kad kiekvienas jos lankytojas informaciją rastų greitai ir patogiai. Tikimės, kad ši interneto svetainė atitiks Jūsų lūkesčius ir rasite visą reikiamą informaciją. šios internetinės svetainės adresas www.lailunai.lt

Projekto veiklos Edukacijos

Liepos 15 dieną vyko makrame pynimo technikos edukacija, kurią vedė Aurelija Vošterienė. Užsiėmimas naujas, dar ne bandytas, todėl visoms dalyvėms labai patiko. Ačiū už puikią pamoką ir nuostabų laiką. Visiems kam įdomu galite peržiūrėti video pamokėlę. Na o mes tikimės dar susitiksime, toliau pasidomėsime šia technika, išmoksime įvairių rišimo būdu.Pamokos įrašą galite peržiūrėti www.facebook.groups/skaitmeniniai lailunai.

Edukacija – piešimas stiklo dažais ant puodelių. Šią edukaciją pravedė Daiva Lukošiūnienė. Edukacijoje dalyvavo 14 dalyvių. Visi piešė pagal edukatorės patarimus. Šie darbai virs dovanomis. pamokos įrašą galite peržiūrėti www.facebook.groups/skaitmeniniai lailunai. Žiūrėkite ir dirbkite kartu.

Vilnos vėlimo edukacija. Šios edukacijos mokytoja Rasa Strungytė Kriaunų bibliotekos bibliotekininkė. Ji mus mokė nusivelti riešines.Medžiagas edukacijai – vilną įsigijome vykdydami projektą „Skaitmeniniai Lailūnai“. Edukatorė Rasa mus mokė , kaip pagal šabloną pasidaryti riešines. Pasirinkti vilnos spalvą dekoro elementus ir daug dirbti muiluoti, velti, džiovinti ir vėl drėkinti. Rezultatas nebūtinai visų geras, svarbu emocijos ir bendravimas . Ačiū Rasai už edukacinę pamoką ir už dovanas.

Projektas į pabaigą

Nors gyvename sunkiomis sąlygomis, Covid-19 viruso grėsmė pakoreguoja mūsų veiklas, projektą baigiam įvykdyti . Naujasis tinklapis leis jį lankančius, susipažinti su mūsų kaimų istorija. Pasigrožėti mūsų šventėmis ir mokytis edukacinių veiklų. Manau kad šį tinklapį pamils tie, kurie neturi feisbuko ir kuriems svarbi kaimo istorija. Ateityje mes kviesime kaimo gyventojus dalintis savo mintimis, publikuoti savo eilėraščius. ši svetainė turėtų rendti ir mūsų kaimo moterų rankdarbių parodas

Projekto užbaigimas

Šiam projektui įgyvendinti buvo reikalinga komanda, kuri dirbtų kartu. Visos trys edukacijos įvykdytos. Lailūnų bendruomenės tinklapis sukurtas. Apsilankyta rajono bendruomenių sambūryje, Sriubiškių bendruomenėje. Visiems aktyviems projekto dalyviams, edukatoriams įteiktos dovanos. Nuotraukos galerijoj.

Mes tikimės šias edukacijas surengti rudenį, pasikviesti kitus, dar nedalyvavusius dalyvius. Edukacijos metu pasigaminsime dovaną draugui.